Ako sme pižlali orech

Autor: Ivan Zich | 23.8.2016 o 14:44 | (upravené 23.8.2016 o 14:51) Karma článku: 2,55 | Prečítané:  413x

Vážení priatelia, vítame vás na dnešnom zápase dobre odrasteného orechu v záhrade nedávno zakúpeného hospodárstva proti autorovi tohto epochálneho diela a jeho sekundantov. 

Tých tvorí SuperSvokor a budúca pani autorova zákonitá (stále platí: pšššt).

Správy v rádiu odbili začiatok prvého kola. Ivan sa šplhá na prvý konár. Otvorenú pílku si nesie v zuboch. Skutočne drsný výjav, ktorý kompletne neutralizuje len pracovné pytlovité oblečenie a mimoriadne kompaktný vzrast pokoriteľa stromu. Sadá si na najnižší konár, vyberá pílku.....vypľúva triesky z predošlého pílenia.....a púšťa sa do prvého konáru.  Počuť prvé povzdychy a drmolené šťavnaté opisy primárnych pohlavných znakov. Prvý konár padá.....rovno na strechu! Nie, počkať, vymeral si to chlapec dobre. Konár míňa okraj strechy o pár centimetrov a dopadá na zem. Tam na smrť vydesí hrdzavého kocúra Ancikrista, idúceho mlsať drobné hlodavce na neďaleké pole.

Ale už tu máme druhé kolo. Ivan si sadá na vyššie položený konár s priemernou hrúbkou predlaktia Pepka námorníka po roku na ruskej športovej strave. Zarezáva....reže hlbšie....niečo sa deje! Pílka sa zasekáva, vypovedá poslušnosť a Ivanova dobrá výchova (díky, mamiiii a ociiii) si vyberá menšie neplatené voľno. Susedia odpratávajú deti do chalúp, čím sa publikum zmenšilo na sekundantov a zástup Ancikristových „spoločníčok“.

Ivan brúsi pílku. Štafetu preberá jeho budúca pani zákonitá (btw. volá sa Monika), ktorá má predsa len podstatne vyššiu kultúrnu a jazykovú úroveň. Pokračuje v namáhavom pílení, ale orech začína s protiútokom! Používa vietor na rozhúpanie menších vetiev a počína častovať Moniku po tvári a ramenách. Síce zjavne nežne, predsa len je to orech-gentleman, ale zjavne dostatočne dôrazne. Druhý konár padá k zemi a trojica pižlačov zisťuje, že pílka má po tomto diele zuby, ktoré nechtiac evokujú dieťa s vypadaným mliečnym chrupom.

SuperSvokor pripravuje elektrickú pílku. Ivan namieta a žiada použiť danubit, no tento prostriedok nie je do zápasu pripustený. Elektrická pílka v SuperSvokrových rukách hladko prechádza cez tretí konár. Ten padá....priamo na kábel od pílky, ktorý okamžite vyťahuje bielu vlajku. Ďalší bod pre orech. Trojica pižlačov nechce použiť sekeru, hoci Ivan túto možnosť zamieta len s evidentnou nevôľou. Dnešný zápas končí víťazstvom starého stromu.

 

Predchádzajúce diely:

Ako sme začali hospodáriť

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Opäť si zavaril. Trump nevie skrývať, že je rasista

Trump útočí na Mexičanov, nemá rád Afroameričanov. Prezidentovi neveria, že nie je rasista.

KOMENTÁRE

Trumpova Amerika prichádza o líderstvo

Neschopnosť a nepredvídateľnosť Trumpa je dôvodom pádu povesti USA.


Už ste čítali?