Športový prenos z bitky pri Azincourte - Pokračovanie

Autor: Ivan Zich | 4.9.2015 o 15:04 | Karma článku: 3,04 | Prečítané:  540x

Važení čitatelia/diváci, vítame vás pri pokračovaní reportáže z bitky pri Azincourte. Odporúčame pozrieť si najskôr našu strhujúcu reportáž s komentárom

Zápas medzi reprezentáciami skončil a náš redaktor sa snaží odchytiť niektorých zápasníkov. Vidím, že už niekoho má....áno, prepájame.

Redaktor: Mám pri sebe jedného z anglických lukostrelcov. Na začiatok obvyklá otázka: Aké sú po víťaznom zápase vaše pocity?

Lukostrelec: Dali sme im, Boha, žabožrútom!!!!

Redaktor: Ďakujem. Hmm, oslovíme asi niekoho z nobility. Tu sa k nám blíži sir Thomas Erpingnam, veliteľ lukostrelcov. Povedzte nám, ako sa cítite po víťaznom boji.

Sir Erpignam: Čakanie na začiatku bolo skutočne nepríjemné, chlapci neboli po upršanej noci a s prázdnym žalúdkom na tom dobre s morálkou. Keď sme sa ale presunuli vpred a začali strieľať, nálada sa začala zlepšovať s každou ľaliou, ktorá zaborila ksicht do blata. Vskutku nerytierske, my dear friend, len tak si po zásahu šípom nedovolene oddychovať.

Redaktor: A teda vaše osobné pocity po boji?

Sir Erpignam: Dobré, straty sme mali malé, ale zamrzí, že niektorí miestni zemania a rytieri nám nešportovne vylúpili počas boja šatňu, ktorú sme mali na krídle v lese. Títo kontinentálni – prepytujem – šľachtici nemajú veru vôbec žiadne spôsoby.

Redaktor: Ďakujem veľmi pekne za rozhovor. Pokúsime sa teraz zastaviť hlavnú osobnosť dnešného zápasu, anglického kráľa Henricha V. Už ho vidíme. Vaša najjasnejšia excelencia, poviete pár slov o dnešnom zápase nehodnému redaktorovi? Ponížený služobníček, Vaša najvyššia Výsosť.

Henrich V.: Zápas dopadol dobre, len by ma zajímalo, kde trčalo to francúzske tela kráľ Karol VI. Asi ho už aj vlastní majú plné zuby, hehe. No pozri, chlapče, zápas nie je zas taký jednoznačný. Máme toľko zajatcov, že neviem, ako to máme všetko odvliecť do Calais. Asi sa ich budem musieť nadobro zbaviť. Eustach! Povedz všetkým, nech pošlú zajatých žabožrútov na Boží súd, nezaujíma ma, jak sú bohatí. Jasné? Kde som to bol....ahá, že to nie je jednoznačné. Síce sa ukázalo, že výcvik a disciplína sú to hlavné, veď Francúzov vlastne porazil vlastný egoizmus, keď sa všetci tlačili dopredu ako mrciny, ale pozri sa na to takto: im zostalo celkom schopné vojsko, ja mám pár ľudí. Miestní „šľachtici“ mi dokonca vyrabovali za chrbtom tábor. Ale od nich nič dobré nemôžeš čakať, to sa u nás hovorí už generácie, tak to predsa musí byť pravda! Takže balíme, dokončite „pacifikáciu“ zajatcov a odchádzame!

Redaktor: Ponížená vďaka, Vaša Výsosť najVýsostnejšia. Klaniam sa, hlavu do prachu borím. Pokúsime sa teraz získať stanovisko aj druhej strany. Prichádza k nám veliteľ francúzskej reprezentácie Karol z Albretu. Hmm, nepristavuje sa a pokračuje ďalej, mrmle si niečo o „*%$#@ pisálkoch“. Skúsime teda člena reprezentácie. Máme pri sebe jedného z rytierov, prosím, povedzte nám, ako sa podľa vás vyvíjal zápas.

Neznámy rytier mlčí, sekera zarazená v krku mu bráni rozprávať či prejavovať známky života.

Redaktor: Ďakujeme a to je nadnes všetko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Ak Petrovi niekto nepomáha a potom ho prešprintuje, divák to vidí

Dva roky za sebou priviedol Ján Valach ako tréner mužskej reprezentácie Petra Sagana k titulu majstra sveta.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?