Prečo podporujem ACTA

Autor: Ivan Zich | 31.1.2012 o 17:25 | (upravené 31.1.2012 o 22:10) Karma článku: 7,84 | Prečítané:  1233x

Zmluva ACTA nahnevala množstvo ľudí po celom svete. Väčšina štátov našej milovanej a rozkvitajúcej EÚ (nech jej sláva žije naveky a nikdy inak) podpísala zmluvu, ktorá zabezpečí pokojnejší a sociálnejší život pre nás všetkých. Pýtate sa prečo?

Jednoducho, ak už nebudeme môcť sťahovať a užívať obsah, ktorý zvyčajne nekúpite za primerané sumy, načo by sme mali vlastne počítače mimo pracovných povinností využívať? Chvíľu za nimi budeme ešte zo zvyku sedieť a pozerať na pozadie monitora. Nakoniec sa však zdvihneme a s námahou odtiahneme závesy, po mnohé roky zakrývajúce okná, ktoré nepríjemne prepúšťali otravné denné svetlo do nášho počítačového kutlochu. Po mnohých rokoch pozdravíme Slnko a spomenieme si na susedov. Zavítame na kávu a spoznáme, že bez počítačov prakticky nemáme témy na rozhovor (fanatickí hráči MMO obzvlášť). Takže nám neostane než návrat k textom v pôvodnom balení z tvrdého papiera zobrazujúce text pomocou tlačiarenskej černe, skrátene knihám. Na filmy budeme chodiť aj do menších kín, pretože ani veľké kiná nebudú kapacitne stačiť. Alternatívna kinematografia dostane nové impulzy. A miesto počúvania mp3 začneme opäť chodiť na koncerty pôvodnej hudby. Len toho revivalu bude škoda. Násilnícke typy sa už nebudú môcť odreagovať na online mlátičkách, takže súboje zažijú nový zlatý vek. Skátka oprostíme život od problémov, ktoré nám počítače pomáhali riešiť a ktoré by sme bez nich nikdy nemali.

Na patenty si budeme musieť, pravdaže, chvíľu zvykať. Pravdepodobne prvá z internetu zmizne pornografia (čím zmizne väčšina obsahu a vďaka tomu sa internet stane priechodnejším). Nepochybujem totiž, že niekto si každú mysliteľnú polohu už patentoval. Ale vysokoškolákom odľahne, nebudú musieť písať akademické práce, pretože by to znamenalo zneužiť obsah autorských diel iných vedcov. Len ma mrzí, že budeme musieť zakázať šerm, pretože vynález meča je autorským dielom kultúr z doby bronzovej.

Napadá mi ešte množstvo ďalších vecí, ale som zvedavý, s čím príde diskusia :-)

PS: Iba upozornenie pre ľudí trpiacich Sheldonovým syndrómom: Áno, myslím to celé ironicky :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Ak Petrovi niekto nepomáha a potom ho prešprintuje, divák to vidí

Dva roky za sebou priviedol Ján Valach ako tréner mužskej reprezentácie Petra Sagana k titulu majstra sveta.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?